istanbul_universitesi_logo İstanbul’da bulunan devlet üniversitesidir. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin ertesi günü 30 Mayıs 1453’te kurulmuştur. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasına Türkiye’den giren 6 üniversiteden biridir.İstanbul Üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında 2006’dan beri yer almaktadır. Üniversite, aynı zamanda Asya Pasifik bölgesinin en iyi 100 üniversitesi arasındadır.Üniversitede yaklaşık 55.000 lisansüstü, lisans ve ön lisans öğrencisi öğrenim görmektedir. Bu yüksek öğretim işlemi 5000 öğretim üyesi ve öğretim elemanı tarafından gerçekleştirilmektedir.


adsc_logo

16-19 Ocak 2015 tarihleri arasında dört etaptan oluşan, toplamda 1200 km’lik bir güzergahı kapsayan bir yarış olup Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi eyaletinde başlayacak ve yine Abu Dhabi’de son bulacak olan uzun bir yol yarışıdır. Trafiğe açık yollarda gerçekleştirilen yarışta çöllerden de geçen ekipler adeta bir dayanıklılık testine tabi tutulacaktır. Bu sene birincisi düzenlenecek olan ADSC, mücadele, ekip dayanışması gibi unsurları içinde barındırmasının yanı sıra, maceracı kimliğiyle de oldukça dikkat çekmektedir.


asav_logo

“ …kaybedecek vaktiniz yok ve biz bunu biliyoruz…”
Adını Asya ve Avrupa kıtalarının kısaltmasından alan AS-AV Uluslararası Nakliyat, yalnız kıtalar arası değil aynı zamanda müşterilerinin isteklerine göre tüm destinasyonlarda ulaşımı yapılacak kargoları için de bir köprü vazifesi taşımaktadır.
Bu amaçla 1994 yılında Hava-Kargo Taşımacılığı ile faaliyetine başlamış ve kuruluşunun üzerinden bir yıl bile geçmeden IATA(International Air Transport Association) Lisansını alarak başarısını kanıtlamıştır. Ve 2000’ li yılların başından itibaren de Türkiye IATA sıralamasında ilk 5 te yerini almıştır.
Müşteri Memnuniyeti ilkesinin gerekleri doğrultusunda hizmetlerinin sınırını müşterilerinin lehine sürekli geliştiren AS-AV kısa zamanda gümrükleme, deniz taşımacılığı,öz varlıkları ile komple taşımacılık ve kara nakliyesini de bünyesine eklemiştir.
Günümüz dış ticaret koşullarında kaybedecek vaktiniz olmadığının bilinciyle, AS-AV’ ın öncelikli amacı, kargolarınız için en hızlı ve düşük maliyetli alternatifleri sağlamaktır. Bu noktada en büyük dayanağı siz değerli müşterilerinin yıllardır servislerine duyduğu güven sayesinde güçlenen konumudur.


turkhavayollari_logo

Türk Hava Yolları, yönetimi ve çalışanları ile birlikte, gerçekleştirdiği bütün faaliyetlerde emniyet ve güvenliği ön planda tutarak her seviyedeki çalışanın gönüllü katılımları ile bildirim ve raporlarını teşvik eder, gelen bildirimleri cezalandırma için kullanmayacağını taahhüt eder ve aşağıdaki prensiplerin yerine getirilmesini sağlar.
Türk Hava Yolları; ulusal ve uluslararası standart, yasa ve mevzuat doğrultusunda sahip olduğu finansal değerin yanı sıra sosyal, kültürel, etik ve insani değerlerini de çalışanları, müşterileri, tedarikçileri, iştirakçileri, tüm iş ortakları ve diğer paydaşları ile birlikte müşteri memnuniyeti ve şikayetlerinin yönetimini, hizmet kalitesinin sürekli iyileştirilmesini, süreçlerin etkin ve verimli yönetilmesini mükemmeliyetçi yaklaşım ile sağlar.
Türk Hava Yolları; yapmış olduğu ticari faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk bilinciyle, varlığını sürdürdüğü topluma katma değer sağlayacak faaliyetler gerçekleştirir.Bu politika; yaptığı işin müşteriye sunulan hizmete katacağı değerin ve uyması gereken tüm kuralların bilincinde olan, Ortaklık değerlerini benimsemiş, çözüm üreten, işini ve sorumluluklarını sahiplenen, bilgisini paylaşan, takım çalışmasını etkin şekilde uygulayan, kendini sürekli geliştiren, fiziksel, tıbbi ve düşünsel açıdan işini yapmaya her an hazır olan çalışanlar sayesinde ortaya konur.


masood_logo

Al Masaood Grubu Masaood ailesinin tarafından kurulmuştur. Muhammed Bin Masaood tarafından 50 yıl önce kurulan Al Masaood firması günümüzde 7.000 kişi üzerinde istihdam elde ederek Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez Bölgesi’nin en büyük ticaret ve ticari kuruluşların biridir.
Bugün Grup, deniz, otomotiv, mühendislik, güç, petrol, gaz, inşaat, mülkiyet, oteller ve eğlence gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir.
Firma Ortadoğu bölgesine daha da yayılarak Ülke’nin ekonomik kalkınmasına daha da faydalı olmayı ve kar elde etmeyi hedeflemektedir.


akrosan_logo

Akrosan 2009 yılında başlayan bir sürecin sonunda kurulmuş, çalışma partnerleri için yüksek kalitede mühendislik çözümleri sunmayı amaçlayan bir şirkettir.
Şirket; elektronik, mekanik, otomotiv, kompozit, yenilenebilir enerji, aydınlatma alanlarında faaliyet göstermektedir.
Bu alanlarda dinamik, genç mühendislik ekibiyle yüksek motivasyonlu bir çalışma disiplini benimsemiştir.


altek_logo

1987 yılından bu yana Türkiye’de üretilemeyen veya üretilmesinde güçlük çekilen alaşımlı alüminyum levha, alüminyum plaka , alüminyum profil tedariğini yaparak Gemi, Uçak – Savunma, Otomotiv, Kalıp – Makine, Tanker – Silobas Sanayilerine malzeme sağlamaktadır.
Kalıplık Alüminyum Plakaları stoğumuzda tutarak, özel kesim makinamız aracılığı ile Makina ve Kalıp Sanayisine, 0,2 mm hassasiyet ile tam diagonal, temiz kesilmiş malzeme temin etmekteyiz.


nurol_logo

NUROL Şirketler Topluluğu’nun ilk ve öncü şirketi olarak Ankara’da 1966 yılında kurulmuş olan NUROL İnşaat, 30 yılı aşkın süredir çalışmalarını uluslararası arenaya da taşımıştır. 80’lerde Suudi Arabistan ile başlayan
yurt dışı çalışmalar, 90’lı yıllarla beraber dağılan Sovyetler Birliği’nin ardından kurulan Rusya Federasyonu ve BDT ülkelerine genişlemiştir. 2000’li yıllar ile birlikte ise bir kez daha Orta Doğu ve Kuzey Afrika ilgi sahasına dahil edilmiştir.
2014 yılı itibariyle, inşaat ve ticaretten makina ve savunma sanayine, bankacılık ve finanstan, otelcilik ve turizme kadar farklı alanlara yayılmış 40’tan fazla bağlı şirket ve ortaklık içeren NUROL Holding Topluluğu’nun amiral gemisi NUROL İnşaat’ın faaliyet sahası BAE, Suudi Arabistan, Libya, Cezayir, Fas ve Katar’dan, Gürcistan, Polonya, Rusya, Türkmenistan, Özbekistan, Irak ve Afganistan’a kadar geniş bir coğrafyaya yayılmış on beş ülkeyi kapsamaktadır.


yalti_logo

1989 yılından beri Türkiye’de sigortacılığın her evresini görmüş ve her geçen sene daha da büyüyerek yoluna devam eden Yaltı Sigorta Acenteliği , müşteri memnuniyetini, dürüstlüğü ve özellikle sigorta bilinci ile çalışmayı kendine ilke edinmiştir.
Risk yönetimini ve transferini ticaret olarak görmekten ziyade sigortanın önemini bilen , anlatan ve bu yönde ilerleyen firmamız kurulduğu ilk yıllardan beri acenteliğini yaptığı şirketlerde Türkiye’nin sayılı acentelerinden olmayı başarmıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren azim ve özen ile çalışarak her sene çalıştığı branşlarda ödüllere layık görülmüştür.


turkiye_inovasyon_logo

Türkiye İhracatçılar Meclisi, bölgesel ve sektörel bazda faaliyet gösteren 60 İhracatçı Birliğini, 26 ihracatçı sektörü ve 60.000 ihracatçıyı ulusal ve uluslararası düzeyde temsil etmektedir.
Misyonumuz: Kamu ve özel sektör kuruluşları ile ihracatçılar ve karar vericiler arasında koordinasyonu sağlamak,
Vizyonumuz: “Değişimi gerçekleştirmek, geleceği tasarlamaktır.”
İhracatın ve ihracatçının sorunlarının çözüm merkezi olmak, ihracatçıları yurt içinde ve yurt dışında temsil etmek, ihracatın geliştirilmesi yönünde politikalar oluşturmaktır.


3m_logo

3M, 5 iş adamının değirmen taşı aşındırıcısı için mineral bulma adına isteği ile, 1902’de Minnesota’da Two Harbors’da kurulmuştur.
3M’in taahhütü aktif çevre koruma ile sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunurken, çevresel koruma, sosyal sorumluluk ve ekonomik ilerlemeden vazgeçmemektir. Sağlıktan karayol güvenliğine, ofis ürünlerinden LCD’ler için filmlere kadar binlerce yaratıcı ürünle marketlerde liderdir.


ekom_logo

EKOM, elektronik komponent satış ve pazarlaması konusunda faaliyet göstermek amacıyla 1997 yılında kurulmuştur.
Her türlü yarıiletken aktif, pasif, elektromekanik devre elemanları ve çeşitli elektronik modülleri kapsayan temsilcilik ağı sayesinde müşterilerine proje bazlı ve komple paket olarak ürün temin edebilmekte ve uygun fiyatlar sunabilmektedir.


odak_logo

1983 yılından beri farklı sektörlerdeki yerli ve yabancı 1000’i aşkın firmaya hizmet veren ODAK, 1997 yılından beri Hadımköy’deki fabrikasında üretimini sürdürmektedir. 4000 m2 kapalı alanda 10’u mühendis, 30’u tekniker, 150 kişilik uzman kadrosuyla, yüksek kalite, doğru hizmet ve uygun fiyat kriterleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.
Tek yüzlü, çift yüzlü delik içi kaplamalı ve çok katlı devreleri, XPC, FR1, FR2, CEM1, CEM3, FR4 ve Alüminyum baz malzemeleri kullanarak, isteğe bağlı olarak farklı plaka ve bakır kalınlıklarında üretmektedir.


loctite_logo

1997den beri Henkel portföyünün bir parçası olan Loctite® markası,yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürünlerinin mükemmelliğiyle tanınır. Elli yıldan önce özgün anaerobik teknolojinin geliştirilmesinden bu yana, Loctite® ürünleri günlük hayatın kalbinde bulunan birçok makine ve ürünün hayati parçaları haline gelmişlerdir.
Loctite® ürünleri tüm yapıştırıcı teknolojileri ve üretim süreçleri yelpazesinde çözümler sunarlar. Elektronik, otomotiv, havacılık, biyomedikal ve bir çok üretim sanayinin pazarlarda kullanılmaktadırlar.


abb_logo

ABB güç ve otomasyon teknolojilerinde ürettiği ürün, sistem ve çözümleriyle dünyada lider bir kuruluştur. Yüzden fazla ülkede 145,000 çalışanı bulunan ABB,
hem uluslararası hem de Türkiye’nin kamu ve özel sektör sanayi ve altyapı alanındaki müşterilerine çevreye duyarlı performanslarını arttıran teknolojiler sunar.


multi_logo

Multi-Contact, elektrik kontağı ve konektörlerin önde gelen üreticisidir. Şirket Basel, İsviçre’de bulunan elektrik mühendisi olan Rudolf Neidecker büyük öncü ruhu ile 1962 kurulmuştur. Benzersiz MC Multilam Teknolojisi ve şirketin birçok patenti, derin mühendislik bilgilerine kanıt olarak günümüz piyasasının taleplerini karşılamak için vardır. Şirket, ISO 9001 sertifikalıdır ve üretilen ürünlerde en yüksek kalite standartları vardır.


sonax_logo

1999 yılından itibaren bu yana gelişim sağlayarak müşteri ihtiyaç ve beklentilerine en uygun otomotiv ürün ve hizmetlerini sunarak Türkiyedeki otomotiv pazarının lideri olmayı hedeflemektedir.
Sonax Yeşil firması, Otomotiv başta olmak üzere araç folyo kaplama, amerikan cam filmi, kaput koruma filmi, boyasız kaporta göçük düzeltme, boya temizleme ( çizik giderme ), boya parlatma, hybrid, nano ve temizlik ve strelizasyon,ozon ile dezenfeksiyon ve sterilizasyon,klima temizleme ve dezenfeksiyon, komple iç koruma, express iç temizlik, koltuk koruma ve kir önleme, far çizik giderme ve parlatma, yağmur kaydırıcı su itici cam kaplama uygulaması, sonax standart yıkama ve Vip yıkama hizmeti sunmaktadır.


fark_dijital_logo

Müşterilerine uzun yıllardan beri iletişim, tanıtım, tasarım, baskı, uygulama ve strateji desteği veren, işin mutfağında yetişmiş, piyasa
koşullarına hakim, sadece pazarlama değil reklamcı vizyonuna sahip girişimciler tarafından 2013 yılında kurulmuş olan Fark dijital; markaları hedef kitleleriyle buluşturacak üretimler yapan, uygulayan ve tasarlayan bir dijital baskı atölyesidir.
Müşterilerinin isteklerine göre projelendirme, ölçü keşfi,tasarım, üretim uygulama, lojistik ve montaj süreçlerinin hepsini veya istenilen kısmını yürütecek bilgi birikim ve tecrübeye sahip fark dijital yoğun tempo ve işgücü gerektiren seri üretim ve uygulamaları üstlenebilecek parkur ve ekibe sahiptir.


telsan_logo

1984 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan TELSAN kara, hava ve deniz telsizi ürünleri ile onlarca kamu kurum, kuruluşu ve binlerce özel kullanıcıya haberleşme hizmeti sağlamaktadır.
TELSAN’ın ürün portföyün de amatör kullanıcılardan ülke çapında kurulabilecek sayısal veya analog sistemlere hitap eden ve her biri kendi alanında dünya lideri olan Japon, İngiliz, Amerikan ve Avustralya firmalarının temsilcilikleri bulunmaktadır.
TELSAN, geleneksel telsiz sistemlerinin dışında günümüzün gelişen teknolojilerini yakından takip etmektedir. Telemetri/SCADA uygulamaları için gelişmiş telsiz data ürünleri ve sistemleri ile Radio over IP ve Voice over IP teknolojileri de TELSAN’ın çalışma alanı içindedir.


seykoc_logo

2004 yılında İmes sanayi sitesinde kurulan Seykoç Alüminyum, kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin alaşımlı alüminyum sektöründe lider firmalarından birisi haline gelmiştir.
Türkiye’de biri Servis Merkezi olmak üzere toplam 5 adet satış merkezine sahiptir, bu satış merkezleri İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Ankara ve İzmir illerimizde bulunmaktadır. Türkiye’de temininde güçlük çekilen yüksek mukavemet ve işlenebilirlik özelliği istenen 2000, 5000, 6000, 7000 serisi alaşımlı alüminyum ürünlerini stoklarında bulundurmaktadır.
Hizmet verdiğimiz ana sektörler; Savunma Sanayi, Otomotiv ve Yan sanayi, Kalıp ve Makine Sanayi, Gemi ve Yat sanayi, Tanker ve Silobas Sanayi’dir.


alkar_logo

1990 Yılından beri deneyimli hizmet kalitesini başarı ve güvenle günümüze kadar taşıyıp, profesyonel çalışmalarını sürdürmektedir. Lazer kesim, giyiton kesim ve abkant büküm alanında hizmet vermektedir.
ALKAR LAZER müşterilerine göstermiş olduğu kaliteli hizmet ve güvene dayalı işbirliğini, ekonomik çözümler ve zamanında yapılan teslimatla bütünleşmiştir. Tüm hizmetlerinde toplan kalite yönetimi felsefesine uygun olarak müşteri memnuniyetini esas almıştır.


talasli_logo

Talaşlı makine imalatı ile 7/24 hizmet vererek müşterilerin istekleri doğrultusunda ürünlerin üretimlerini gerçekleştirir. Hızlı ve akılcı çözümler sunarak müşteri portföyünü gün geçtikçe geliştirmektedir.


yildiz_logo

Özverili ve sürekli gelişen bir profil sergileyen Yıldız Kalıp 1979 yılında Avcılar´da 2500m2´lik ilk fabrika binasına geçmiştir. İlerleyen yıllarda ilk kurulumuna ek olarak yeni tesisler kuran Sn. Cemil YILDIZ, 15.000m2 (Avcılar) ve 10.000m2 (Güneşli) oldukça modern, gelişen Türkiye ihtiyaçlarına cevap veren, sektöründe lider bir firmayı Türkiye´ye kazandırmıştır.
Müşteri ihtiyaçları üzerine odaklanmış, kendini sac metal şekillendirme kalıpları, sac baskı ve montaj ürünleri konusunda lider üretici olmaya adamış dinamik bir firmadır. Modern tesislerinde üretimin, etkinliğin ve kalitenin maksimize edilmesi için en son metal fabrikasyon ekipmanları kullanılmaktadır.


rsr_int_logo

İstanbul-Levent’te 2002 yılından beri faaliyette olan Rsr Int. ,pamuk,pamuk karışımları,tişört üzerine çalışmalar yapmaktadır.


rs_logo

RS tüm ihtiyacınızı tek bir kaynaktan karşılamanızı sağlar. Eşsiz ürün aralığı ve rakipsiz nakliye hizmeti olağanüstü hizmet seviyeleri ile desteklenmektedir. RS’nin ürünleri ihtiyaç duyduğunuz zamanda ve yerde temin ederek işinizi destekleyeceğinden emin olabilirsiniz.


caydavul_logo

Çaydavul Ltd.Şti. müşteri beklentilerini doğru zamanda doğru ürünle karşılama, sürekli en son teknolojilere ve yeni ürünlere yatırım yapma, kendini yenileme ve kaliteden hiçbir zaman taviz vermeme ilkeleri doğrultusunda çalışmaktadır. Plywood, H20, OSB, FIREBOARD gibi çeşitli ürünleri bünyelerinde bulundurup, satışını yapmaktadır.


bek_lazer_logo

BEK Lazer Elektronik firması, Türkiye’de Laser-Cut SMT Stencil
(Lazer Kesim SMT Çelik Elek) üretmek üzere 2008 yılında kuruldu. Yeni kurulmuş bir firma olmasına rağmen kadrosu elektronik sektöründe pcb tasarım, pcb üretim, elektronik dizgi ve stencil üretim konularında 15 yıllık deneyim ve bilgiye sahiptir.
BEK Lazer Elektronik Türkiye’de müşterilerine daha hızlı ve daha ekonomik Lazer Kesim SMT Stencil üretmeyi kendisine hedef olarak belirlemiştir.