istanbul_universitesi_logo İstanbul’da bulunan devlet üniversitesidir. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin ertesi günü 30 Mayıs 1453’te kurulmuştur. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasına Türkiye’den giren 6 üniversiteden biridir.İstanbul Üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında 2006’dan beri yer almaktadır. Üniversite, aynı zamanda Asya Pasifik bölgesinin en iyi 100 üniversitesi arasındadır.Üniversitede yaklaşık 55.000 lisansüstü, lisans ve ön lisans öğrencisi öğrenim görmektedir. Bu yüksek öğretim işlemi 5000 öğretim üyesi ve öğretim elemanı tarafından gerçekleştirilmektedir.


tubitak_logo

Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen TÜBİTAK, akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemek, ulusal öncelikler doğrultusunda Araştırma-Teknoloji-Geliştirme çalışması yürüten Ar-Ge enstitülerini işletme işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin bilim ve teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamaktadır. Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetleri burs ve ödüller ile desteklenmekte, özendirilmekte, üniversitelerimizin, kamu kurumlarımızın ve sanayimizin projeleri fonlanarak, ülkemizin rekabet gücünün artırılması hedeflenmektedir.


hexagonHEXAGON STUDIO , yerel ve uluslararası otomotiv yan sanayisine ve ana sanayisine tasarım ve mühendislik hizmeti sunmak üzere kurulmuş bir Türk firmasıdır.HEXAGON STUDIO, KIRAÇA ve HEXAGON Grup Şirketlerinin ortak bir iştiraki olarak otomotiv sanayisinin merkezinde, tecrübeli ve güçlü bir kadro ile mühendislik ve tasarım alanında Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir.


sirena_marine“KIRAÇA Grubu şirketlerinden, 2006’da faaliyete geçen Sirena Marine’in25 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 155 bin metrekarelik Bursa, Orhangazi’deki fabrikasında 319’u mavi yaka olmak üzere, toplam 400 çalışanı var. Kuruluşundan bu yana 267 motoryat ve yelkenli tekne üreten Sirena Marine, Azimut- Benetti Grubu’nun çeşitli Azimut motoryat modellerinin üretiminin yanı sıra, kendi yarattığı “Azuree Serisi” ile Türkiye’nin ilk seri yelkenli tekne üreticisidir.”


HavelsanHavelsan, Savunma ve Bilişim sektörlerinde global çözümler sunan bir bilişim ve sistem şirketidir. Havelsan uzmanlığını; C4ISR, Deniz Savaş Sistemleri, Hava Savunma Sistemleri, Yönetim Bilgi Sistemleri, Simülasyon ve Eğitim Sistemleri, Anayurt Güvenlik Sistemleri ve Enerji Yönetim Sistemleri alanlarında geliştirmektedir. Operasyonel alan uzmanlığı, bilgi ve haberleşme teknolojileri alanlarındaki uzmanlığı ve sistem entegrasyonu kabiliyetleri ile; veriyi bilgiye, bilgiyi karar vericiler için güçlü araçlara dönüştüren maliyet etkin entegre sistemler geliştirilmektedir. Faaliyetlerinde, büyük ölçekli sistemlerin analiz, tasarım, geliştirme ve entegrasyonuna odaklanmıştır. Sistem çözümlerini; disiplinli ve sistematik çözüm geliştirme yaklaşımı, teknik ve fonksiyonel alanlardaki uzmanlığı, ekip ruhu ve yarattığı sinerji ile geliştirmektedir.


fnssFNSS Savunma Sistemleri A.Ş.; Türk Nurol Holding A.Ş. ve BAE Systems tarafınca kurulmuş bir ortaklık girişimi olup, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Müttefik Silahlı Kuvvetlerinin kullanımı için paletli ve tekerlekli Zırhlı Muharebe Araç aileleri ile Silah Sistemleri’nin tasarım, üretim ve satışında önder bir kuruluştur. FNSS, kara muharebe sistemleri ihtiyaçları için, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir numaralı tedarikçisi ve dünyanın diğer ordularının tercih edilen yerel tedarikçisidir.


Metyx-COMPOSITES

Telateks A.Ş.®’nin hızla büyüyen bölümü METYX Composites, yüksek performanslı bir teknik tekstil ürünleri üreticisidir. Bu ürünler: multiaxial örgüler (e-cam, aramid, karbon ve hibritleri), karbon örgüler, RTM örgüler, dokuma örgüler ve vakum torbalama ürünleridir.

Tüm METYX Composites ürünleri, firmanın Türkiye’deki 24,000 metrekarelik gelişmiş ve modern tesislerinde üretilmektedir. Ürün portfolyosunun tamamlanması için, METYX Composites aynı zamanda kapsamlı bir danışmanlık hizmeti ve teknik eğitimler sunmaktadır.

METYX Composites’ın hizmet verdiği endüstriler arasında denizcilik, otomotiv, ulaşım, rüzgar enerjisi, inşaat ve mimari uygulamalar, altyapı ve spor ve eğlence endüstrileri bulunmaktadır.


TeXtremeTeXtreme® Spread Tow reinforcements is the ultimate choice for making ultra light composites. TeXtreme® Technology is flexible and tow-size independent which enables development of optimized reinforcement solutions tailor-made for specific application needs. Utilization of TeXtreme® Spread Tow carbon fabrics and carbon UD tapes by manufacturers of advanced aerospace, industrial and sports products confirms that 20-30% lighter composite parts can be produced with improved mechanical properties and superior surface smoothness.

TeXtreme® is a registered trademark owned by Oxeon AB. Founded in 2003, Oxeon has quickly established itself as the market leader in Spread Tow reinforcements with its products marketed under the brand name TeXtreme®.


Koyo

Koyo Seiko Co. Ltd. ve Toyoda Machine Works, Ltd. şirketleri 1 Ocak 2006 tarihinde birleşmiş ve JTEKT Corporation olarak yeni bir başlangıç yapmıştır. Uzun yıllar rulman ve makine parçası üretiminde kökleşmiş sağlam bir teknolojiye sahip ve otomotiv parçaları sektörüne odaklanmış olan JTEKT, toplumun ve müşterilerin yüksek güven ve beklentilerini kazanmayı amaçlamaktadır.

JTEKT, elektrik ve hidroelektrik güç takviyeli direksiyon sistemi geliştirmede ilk imalatçı olduğu gibi ürün kalitesi ve performansında da istikrarlı olmasıyla tüm dünyada otomotiv üreticilerinin ve endüstriyel imalatçıların güvenini ve saygısını kazanmıştır.

JTEKT Corporation toplam sekiz yerel imalat tesisinde ISO/TS 16949 ve 14001 onaylıdır.


Arrow Electronics

Arrow EMEA, Arrow Electronics’in, Arrow Amerika ve Arrow Asia/Pacific ile birlikte 3 global  satış bölgesinden biridir. Merkezi New York, Melville’de bulunan Arrow Electronics, Inc.,12700 den fazla çalışanı ile, elektronik bileşenler ve bilgisayar çözümleri alanlarında hizmet vermektedir. “Fortune 200” listesinde yer alan şirketimiz, 1935 yılında kurulmuş olup 2010 yılı içerisinde 18.74 milyar US Dolar’lık rekor satış rakamına ulaşmıştır. 2009 yılından beri, CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Michael J. Long yapmaktadır.


assankucuk1996 yılında Türkiye’nin köklü ve büyük kurumlarından biri olan Kibar Holding iştiraki olarak kurulan Assan Lojistik ve Filo Kiralama A.Ş., Ulusal ve uluslararası ölçekte kapıdan kapıya lojistik hizmetleri sunmaktadır.Türkiye genelinde yurtiçi taşıma,ağır taşımacılık, antrepo, depolama, dağıtım ve stoklama, liman için nakliye, lashing, elleçleme, nezaret ve gümrükleme hizmetleri sunmaktadır. Şirketimiz Uluslararası taşımacılık alanında ise Multimodal Taşımacılığı, Uluslararası Kara Taşımacılığı, Uluslararası Hava Taşımacılığı, Uluslararası Deniz Taşımacılığı, Uluslararası Demiryolu Taşımacılığı ve ağır taşımacılık operasyonları gerçekleştirmektedir.


Assan AlüminyumYassı alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, kurulduğu 1988 yılından bu yana yassı haddelenmiş alüminyum (rulo, levha ve folyo) üretim ve ticareti ile uğraşmaktadır.

İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası Tesisleri’nde, Kibar Holding çatısı altında üretim yapan Assan Alüminyum, yassı alüminyum sektöründe yıllık 250.000 ton kurulu kapasitesi ile Türkiye’nin açık ara lider kuruluşudur.

1000’i aşkın çalışanı ile ürettiği ürünlerle distribütör, inşaat, ulaştırma, dayanıklı tüketim ve ambalaj gibi çok çeşitli sektörlere hizmet vermekte olan Assan Alüminyum, Avrupa’nın alanında en büyük firmalarından biri olarak esnek üretim mantığında her yıl bir çok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi ünvanını almaktadır.


demirtas

DEMİRTAŞ Makina 1984 yılında İstanbul’da makine sanayisine yedek parça üretmek üzere kurulmuştur.

Orta ölçekli bir işletme olmasına rağmen kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede Talaşlı imalat sektörü içerisinde tanınan Demirtaş Makina bu ilkelerinden asla vazgeçmeyerek aradan geçen 24 yıl içerisinde, Türkiye’nin önde gelen pek çok kuruluşunu referans Listesine katmayı başarabilmiştir.


iscar2ISCAR Türkiye Gebze Organize Sanayi Bölgesinde konumlanmış olup Türk Sanayisine talaş kaldırma teknolojisinin en ileri yenilikleriyle hizmet vermektedir. ISCAR Türkiye, kendi bünyesinde yetiştirilmiş ve eğitilmiş profesyonel mühendis kadrosuyla, tüm ülke çapında müşterilerine kusursuz bir servis ağıyla hizmet vermektedir.


yilmaz model1998 yılında, İstanbul’da dökme demir sektörüne her çeşit modeller temin etmek için kurulan Yılmaz Makina Model sanayi, ilerleyen yıllarda kendini geliştirerek endüstri sektörüne tasarım, modelleme ve işleme işleri yapmaktadır. Sürekli iyileştirme, geliştirme ve yeniliklere açık uzman kadrosuyla Türkiye’mize en iyi hizmeti vermek için çalışmalarına devam etmektedir.


geka1963 yılında kurulmuş olan GEDİK KAYNAK, yıllık 100.000 ton örtülü kaynak elektrotları, gazaltı, tozaltı, özlü tip kaynak telleri, redresörler, gazaltı, tozaltı kaynak makineleri, inverter tip kaynak makineleri ve kaynak jeneratörleri üretmektedir.

GEDİK KAYNAK, uluslar arası teknolojik gelişmeleri yakından takip ederken, kaynaklı üretimde maliyet düşürücü faktörlerin başında gelen otomasyon konusunda ROBOTİK çözümler üretmektedir. 


HAKEHake Metal, CNC Lazer saç kesme, CNC Abkant büküm, TIG/MIG, Gazaltı ve Punto kaynak robotları ile, özellikle paslanmaz ve aluminum ürünlerin işlenmesinde özelleşmiştir. Ayrıca Dkp pano ve raf sistem ürünlerimiz ile bugün dünyanın sayılı büyük firmalarının tedarikçisi konumundadır. Şirketimiz, 1000 metrekare kapalı alan ve 800 metrekare açık alanda İmes sanayi sitesinde faaliyetlerine devam etmektedir.


Teksan Jenerator

Teksan Jeneratör, 1994’te kurulduğundan bu güne Türkiye’de üretim yapan en büyük dizel jeneratör ve tek yerli kojenerasyon üreticisi konumuna gelmiştir.

Misyonu; 21.yüzyıl müşteri memnuniyeti prensiplerine uygun olarak toplumun daha iyi yaşamasına katkıda bulunacak ürün, teknoloji ve hizmeti sunmaktır.

Günümüzde Teksan Jeneratör ailesi, 500’ü aşkın çalışanı ve dünyada 110’dan fazla ülkedeki 16.000 müşterisi ile jeneratör alanında önemli bir görevi yerine getirmektedir.


odak1983 yılından beri farklı sektörlerdeki yerli ve yabancı 1000’i aşkın firmaya hizmet veren ODAK, 1997 yılından beri Hadımköy’deki fabrikasında üretimini sürdürmektedir. 4000 m2 kapalı alanda 10’u mühendis, 30’u tekniker, 150 kişilik uzman kadrosuyla, yüksek kalite, doğru hizmet ve uygun fiyat kriterleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.Tek yüzlü, çift yüzlü delik içi kaplamalı ve çok katlı devreleri, XPC, FR1, FR2, CEM1, CEM3, FR4 ve Alüminyum baz malzemeleri kullanarak, isteğe bağlı olarak farklı plaka ve bakır kalınlıklarında üretmektedir.


tetaTeta Krom bünyesinde boru imalatı, Cnc büküm, Özel İmalatlar, Santral Dirsekler, Omega Dirsekler, Firkete Esanjör, Dirsek, U-Tüp Esanjör, Taban Serpantinleri, Kızgın Yağ Kazanı Serpantinleri, Krom Serpantinleri yapılmaktadır.


Sistem AluminyumSİSTEM ALÜMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.; 1994 yılında alüminyum profil imalatına başladı. 2013 Yılında Çorlu’da 350.000 m2 üzerine kurulan 100.000 m2’lik kapalı alanda günün koşullarına göre modernize edilen tesisimizde yıllık üretim kapasitemiz 35.000 ton/yıl olacaktır. Ayrıca farklı tasarım ve uygulamalara cevap verebilecek şekilde Alüminyum Kompozit Panel (ALUTECHBOND) tesislerimizde yıllık 4.000.000 m2/yıl kapasiteye ulaşacaktır. AR-GE çalışmaları neticesinde  ALUTECH SYSTEM SERIES markası altında giydirme cephe sistemleri ile de sektöre öncülük etmektedir.


inci-alüminyumAlüminyum sektöründeki markalaşma ve ticari itibarını yüceltme konusundaki başarısıyla adından sıkça söz ettiren Kalıplık Alüminyum, bugünlere gelmiş ve aydınlık bir geleceği vizyon edinmenin gururuyla, güçlükler karşısında yılmadan faaliyetlerine devam etmiştir. Geçmişten bu yana süregelen ve gelişmekte olan portföyümüz ve ilkelerimiz doğrultusunda sunduğumuz “kalite”, çalışmalarımızın ciddiyeti ve öneminin en güçlü kanıtıdır.


eliarEliar Elektronik San A.Ş., 1984 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 1980’li yılların başında yaygınlık kazanmaya başlayan mikroişlemci uygulamalarını, kendi bünyesinde yaptığı araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile endüstriyel kontrol alanında yerli teknoloji üretme yönünde değerlendirmiş ve bu amaçla hem donanım (HW) hem de yazılım (SW) geliştirilmesine önem vermiştir.

Tekstil Terbiye, Cam, Seramik ve Kimya gibi sektörlere yönelik bir çok cihaz, entegre sistem ve yazılımı ülke ekonomisine kazandırarak ülkemizin bu alandaki dışa bağımlılığını ortadan kaldırmaya ve ilgili endüstriyel sektörlerin otomasyona geçmesine yönelik önemli katkılarda bulunmuştur. Eliar, gerek standart ürün gerekse müşteriye özgü sistem ve prototip tasarımı ve üretiminde, yerli araştırıcı-geliştirici-üretici kimliği ile endüstrimize uzun yıllar hizmet verme amacındadır.


telsan1984 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan TELSAN kara, hava ve deniz telsizi ürünleri ile onlarca kamu kurum, kuruluşu ve binlerce özel kullanıcıya haberleşme hizmeti sağlamaktadır.

TELSAN’ın ürün portföyün de amatör kullanıcılardan ülke çapında kurulabilecek sayısal veya analog sistemlere hitap eden ve her biri kendi alanında dünya lideri olan Japon, İngiliz, Amerikan ve Avustralya firmalarının temsilcilikleri bulunmaktadır.

TELSAN, geleneksel telsiz sistemlerinin dışında günümüzün gelişen teknolojilerini yakından takip etmektedir. Telemetri/SCADA uygulamaları için gelişmiş telsiz data ürünleri ve sistemleri ile Radio over IP ve Voice over IP teknolojileri de TELSAN’ın çalışma alanı içindedir.


multiMulti-Contact, elektrik kontağı ve konektörlerin önde gelen üreticisidir. Şirket Basel, İsviçre’de bulunan elektrik mühendisi olan Rudolf Neidecker büyük öncü ruhu ile 1962 kurulmuştur. Benzersiz MC Multilam Teknolojisi ve şirketin birçok patenti, derin mühendislik bilgilerine kanıt olarak günümüz piyasasının taleplerini karşılamak için vardır. Şirket, ISO 9001 sertifikalıdır ve üretilen ürünlerde en yüksek kalite standartları vardır.


starmetSTARMET 1991 yılında kurulmuş olup, kalıp sektöründe müşteri ihtiyaçlarına göre metal enjeksiyon kalıpları,plastik enjeksiyon kalıpları, sıcak yolluk sistemleri ve cad, cam uygulamaları alanlarında faaliyet göstermektedir.


aydinogluSektörde bulunan 12 yıllık deneyim ve tecrübemizi siz değerli müşterilerimize aktarmak amacıyla zengin ürün çeşidiyle stoktan hızlı teslim mantığıyla hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamız bu bağlamda kaliteli ürün kaliteli hizmet prensibiyle çalışmaktadır. Mağazamızdaki esnaf mantığını internet üzerinden tüm Türkiye’ye aktarmak bir kerelik değil sürekliliği olan iş ilişkilerini yakalamak yegane gayemizdir.


huntsmanHuntsman geleneksel malzemelerin özelliklerinin, işlevselliğinin ve dayanıklılığının çok daha fazlasını talep eden müşterilere, sentetik ve formüle edilmiş polimer sistemler sunan, konusunda lider bir küresel tedarikçidir.
Hizmet ettiği temel piyasalar arasında yüzey kaplamalar, inşaat, elektronik, yapıştırıcılar, enerji iletimi ve dağıtımı, genel endüstri, havacılık ve uzay sanayi, rüzgar enerjisi, otomotiv, spor ve eğlence sanayi sektörleri bulunmaktadır.

SikaSika, 1910 yılında İsviçre’de kurulmuş, dünya çapındaki üretim ve satış ağıyla yapı ve endüstri kollarında, özel kimyasallar konusunda faaliyet gösteren global bir gruptur. Sika Türkiye oluşumu ise grup içerisinde satış gelirleri, karlılık, insan kaynağı, teknoloji ve Ar&Ge açısından en önde gelen şirketlerden biri olup, sorumluluk bölgesinde de liderlik görevini üstlenmektedir.

Zap Group

ZAP Group kurulduğu günden bu yana siz değerli müşterilerimize internetin sınırsız dünyasında bir yer edindirmekte ve firmanızın internet dünyasında olduğu kadar iş dünyasında da saygınlık kazanması için çağımızın son teknolojilerini kullanarak çalışmaktadır.

ZAP Group olarak müşterilerimizin ürün ve hizmetlerinin hedef kitlelerine daha verimli ve hızlı ulaşmasını sağlayan profesyonel çözümler sunarız.


3M3M, 5 iş adamının değirmen taşı aşındırıcısı için mineral bulma adına isteği ile, 1902’de Minnesota’da Two Harbors’da kurulmuştur.

3M’in taahhütü aktif çevre koruma ile sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunurken, çevresel koruma, sosyal sorumluluk ve ekonomik ilerlemeden vazgeçmemektir.  Sağlıktan karayol güvenliğine, ofis ürünlerinden LCD’ler için filmlere kadar binlerce yaratıcı ürünle marketlerde liderdir.


Art Sistem2005 yılından itibaren pazarın tüketim eğilimleri, teknolojik trendler ve müşteri talepleri çerçevesinde, kendi markamızı oluşturma, tutundurma ve yaygınlaştırma hedefi Artes Corporation Ltd.’ nin kuruluşunu hazırlamış oldu.

Bugün, Artes markalı ürünler, Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki stratejik partnerlerimiz tarafından üretilmekte, Türkiye ve Almanya bilişim pazarında, kalite-fiyat-performans ölçeklerinde rekabetçi üstünlüğünü sürekli kanıtlamaktadır. 


caydavulÇaydavul Ltd.Şti. müşteri beklentilerini doğru zamanda doğru ürünle karşılama, sürekli en son teknolojilere ve yeni ürünlere yatırım yapma, kendini yenileme ve kaliteden hiçbir zaman taviz vermeme ilkeleri doğrultusunda çalışmaktadır. Plywood, H20, OSB, FIREBOARD gibi çeşitli ürünleri bünyelerinde bulundurup, satışını yapmaktadır.


gurayGelişmekte olan ülkemize paralel olarak Alüminyum Sektöründeki ihtiyaçların hızla artmasının doğal sonucu olarak, 2011 yılı ortalarında İstanbul Dudullu İmes San.Sitesinde Feridun Güray tarafından GÜRAY ALÜMİNYUM firması adı altında faaliyete başlamıştır

Bilindiği üzere Alüminyum, hafif ve mukavemetli olması, mükemmel korozyon direnci yanında ışığı, ısıyı ve elektriği iletmesi, kolay şekillendirilmesi, toksit ve manyetik olmaması, düşük bakım maliyetleri gerektirmesi nedeniyle diğer metallere göre avantajlı kılmaktadır. Bu özellikleri ile Alüminyum günümüzde ulaşım (Otomotiv, Raylı Sistemler, Denizcilik ve Uçak San.) Makine, kalıp, Kimya, Petrol, İnşaat, Savunma, Gıda ve Genel Mühendislik uygulamalarında geniş yer bulmaktadır.


ucuncubinyilÜçüncü Binyıl, kendi alanında uzman hocaları ile tasarım, analiz, kalıpçılık ve imalat alanlarında eğitimler vermektedir.


Beysan


Poliya

Poliya müşteri odaklı, özel amaçlı ve yüksek teknoloji kompozit reçineleri konusunda lider tedarikçidir. Firmanın temel amacı kompozit sektörüne yönelik gelişmiş reçine sistemlerini – araştırmak, tasarlamak, geliştirmek ve entegre etmektir.
Otomotiv endüstrisi, saniter uygulamalar, deniz taşıtları, elektrik-elektronik, havacılık, kimyasal boru ve tank endüstrileri, savunma sanayi ve yapı-inşaat sektörleri için hammadde, sistem ve servis sağlamaktadır.


Aksan AlüminyumAksan Alüminyum, 55 yıldır kalitesine emek vermiş seçkin kadrosuyla Lüleburgaz-Muratlı’daki 200 dönüm arazi üzerine inşa edilmiş 50 bin metrekarelik Modern Fabrikasında Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük kuruluşlarına hizmet vermeye, her geçen gün artan ihracatıyla yurt ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Firmamızın hedefi, Türkiye ve dünya alüminyum sektörü salt tedarikçi olmaktan ziyade, işbirliği içinde çalışarak çözüm ortağı olmaktır.


yenihayatYeni Hayat Bilişim Teknolojileri A.Ş 2007 yılında, Yeni Hayat Yayıncılık Ltd. kurucu ortaklığında, bilişim sektöründe yeni açılımlar geliştirme isteği ve yaklaşımıyla etkinliklerine başlamıştır. YHY Ltd. ticari süreçlerini bilişim yoğunluklu olarak yönlendirmeye başlayınca, sadece bilişime odaklanmış bir şirket yapılanmasına gereksinim duyulmuştur ve bu açılım YHB A.Ş.’ nin kurulmasıyla sonuçlanmıştır. YHB, internet teknolojilerinde yenilikçi olmayı seçerken, uygulama geliştirme, özelleşmiş gereksinimlerin web ortamına aktarılması, klasik iş süreçlerinin internet ortamında yeniden üretilmesi, içerik modelleme sistemleri geliştirme ve online ticarette geliştirici unsurlar hakkında da bu yenilikçi istemleri sürdürmeye çalışmaktadır. Bir iş geliştirme ortamı olarak internet için, olabildiğince kullanıcı dostu ve sonuca taşıyıcı çözümlere dönük emek harcayan YHB A.Ş ekibi, kullanılabilir ve erişilebilir sistem ve servisler üretmeyi sürdürmektedir.