istanbul_universitesi_logo İstanbul’da bulunan devlet üniversitesidir. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin ertesi günü 30 Mayıs 1453’te kurulmuştur. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasına Türkiye’den giren 6 üniversiteden biridir.İstanbul Üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında 2006’dan beri yer almaktadır. Üniversite, aynı zamanda Asya Pasifik bölgesinin en iyi 100 üniversitesi arasındadır.Üniversitede yaklaşık 55.000 lisansüstü, lisans ve ön lisans öğrencisi öğrenim görmektedir. Bu yüksek öğretim işlemi 5000 öğretim üyesi ve öğretim elemanı tarafından gerçekleştirilmektedir.


tubitak_logo

Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen Tübitak, akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemek, ulusal öncelikler doğrultusunda Araştırma-Teknoloji-Geliştirme çalışması yürüten Ar-Ge enstitülerini işletme işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin bilim ve teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamaktadır. Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetleri burs ve ödüller ile desteklenmekte, özendirilmekte, üniversitelerimizin, kamu kurumlarımızın ve sanayimizin projeleri fonlanarak, ülkemizin rekabet gücünün artırılması hedeflenmektedir.


hexagonHEXAGON STUDIO , yerel ve uluslararası otomotiv yan sanayisine ve ana sanayisine tasarım ve mühendislik hizmeti sunmak üzere kurulmuş bir Türk firmasıdır.HEXAGON STUDIO, KIRAÇA ve HEXAGON Grup Şirketlerinin ortak bir iştiraki olarak otomotiv sanayisinin merkezinde, tecrübeli ve güçlü bir kadro ile mühendislik ve tasarım alanında Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir.


sirena_marine“KIRAÇA Grubu şirketlerinden, 2006’da faaliyete geçen Sirena Marine’in25 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 155 bin metrekarelik Bursa, Orhangazi’deki fabrikasında 319’u mavi yaka olmak üzere, toplam 400 çalışanı var. Kuruluşundan bu yana 267 motoryat ve yelkenli tekne üreten Sirena Marine, Azimut- Benetti Grubu’nun çeşitli Azimut motoryat modellerinin üretiminin yanı sıra, kendi yarattığı “Azuree Serisi” ile Türkiye’nin ilk seri yelkenli tekne üreticisidir.”


marslogisticsMars Logistics, Karayolu Taşımacılığı, Havayolu Taşımacılığı, Denizyolu Taşımacılığı, Demiryolu Taşımacılığı, Fuar ve Etkinlik Lojistiği, Proje Taşımacılığı, Intermodel Taşımacılık, Gümrükleme, Sigorta, Depolama ve diğer tüm lojistik hizmetlerinin kusursuz olarak sunulduğu, sektöre sayısız yenilikler getirmiş olan kurumsal bir lojistik firmasıdır. Mars Lojistik Uluslararası Taşımacılık Depolama Dağıtım, Mars Hava ve Deniz Kargo, Mars Sigorta ve Mars Logistics S.A.R.L.  şirketlerinden oluşan Mars Logistics’in, merkezi İstanbul Yenibosna’da olmak üzere Avcılar, Bursa, İzmir,Adana, Ankara, Mersin, Tuzla, Atatürk Havalimanı, Adnan Menderes Havalimanı, Esenboğa Havalimanı’nında, yurtdışında ise Lüksemburg, Trieste, Guangzhou ve Shanghai’da şubeleri bulunmaktadır.


HavelsanHavelsan , Savunma ve Bilişim sektörlerinde global çözümler sunan bir bilişim ve sistem şirketidir. Havelsan uzmanlığını; C4ISR, Deniz Savaş Sistemleri, Hava Savunma Sistemleri, Yönetim Bilgi Sistemleri, Simülasyon ve Eğitim Sistemleri, Anayurt Güvenlik Sistemleri ve Enerji Yönetim Sistemleri alanlarında geliştirmektedir. Operasyonel alan uzmanlığı , bilgi ve haberleşme teknolojileri alanlarındaki uzmanlığı ve sistem entegrasyonu kabiliyetleri ile; veriyi bilgiye, bilgiyi karar vericiler için güçlü araçlara dönüştüren maliyet etkin entegre sistemler geliştirilmektedir. Faaliyetlerinde, büyük ölçekli sistemlerin analiz, tasarım, geliştirme ve entegrasyonuna odaklanmıştır. Sistem çözümlerini; disiplinli ve sistematik çözüm geliştirme yaklaşımı, teknik ve fonksiyonel alanlardaki uzmanlığı, ekip ruhu ve yarattığı sinerji ile geliştirmektedir.


fnssFNSS Savunma Sistemleri A.Ş.; Türk Nurol Holding A.Ş. ve BAE Systems tarafınca kurulmuş bir ortaklık girişimi olup, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Müttefik Silahlı Kuvvetlerinin kullanımı için paletli ve tekerlekli Zırhlı Muharebe Araç aileleri ile Silah Sistemleri’nin tasarım, üretim ve satışında önder bir kuruluştur. FNSS, kara muharebe sistemleri ihtiyaçları için, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir numaralı tedarikçisi ve dünyanın diğer ordularının tercih edilen yerel tedarikçisidir.


tetaŞirketimiz bünyesinde boru imalatı, Cnc büküm, Özel İmalatlar, Santral Dirsekler, Omega Dirsekler, Firkete Esanjör,  Dirsek, U-Tüp Esanjör, Taban Serpantinleri, Kızgın Yağ Kazanı Serpantinleri,  Krom Serpantinleri yapılmaktadır.


odak1983 yılından beri farklı sektörlerdeki yerli ve yabancı 1000’i aşkın firmaya hizmet veren ODAK, 1997 yılından beri Hadımköy’deki fabrikasında üretimini sürdürmektedir. 4000 m2 kapalı alanda 10’u mühendis, 30’u tekniker, 150 kişilik uzman kadrosuyla , yüksek kalite, doğru hizmet ve uygun fiyat kriterleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.Tek yüzlü, çift yüzlü delik içi kaplamalı ve çok katlı devreleri, XPC, FR1, FR2, CEM1, CEM3, FR4 ve Alüminyum baz malzemeleri kullanarak, isteğe bağlı olarak farklı plaka ve bakır kalınlıklarında üretmektedir.


HAKEHake Metal, CNC Lazer saç kesme, CNC Abkant büküm, TIG/MIG, Gazaltı ve Punto kaynak robotları ile, özellikle paslanmaz ve aluminum ürünlerin işlenmesinde özelleşmiştir. Ayrıca Dkp pano ve raf sistem ürünlerimiz ile bugün dünyanın sayılı büyük firmalarının tedarikçisi konumundadır. Şirketimiz, 1000 metrekare kapalı alan ve 800 metrekare açık alanda İmes sanayi sitesinde faaliyetlerine devam etmektedir.


gurayGelişmekte olan ülkemize paralel olarak Alüminyum Sektöründeki ihtiyaçların hızla artmasının doğal sonucu olarak, 2011 yılı ortalarında İstanbul Dudullu İmes San.Sitesinde Feridun Güray tarafından GÜRAY ALÜMİNYUM firması adı altında faaliyete başlamıştır

Bilindiği üzere Alüminyum, hafif ve mukavemetli olması, mükemmel korozyon direnci yanında ışığı, ısıyı ve elektriği iletmesi, kolay şekillendirilmesi, toksit ve manyetik olmaması, düşük bakım maliyetleri gerektirmesi nedeniyle diğer metallere göre avantajlı kılmaktadır. Bu özellikleri ile Alüminyum günümüzde ulaşım (Otomotiv, Raylı Sistemler, Denizcilik ve Uçak San.) Makine, kalıp, Kimya, Petrol, İnşaat, Savunma, Gıda ve Genel Mühendislik uygulamalarında geniş yer bulmaktadır.


seykoc2004 yılında İmes sanayi sitesinde kurulan Seykoç Alüminyum, kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin alaşımlı alüminyum sektöründe lider firmalarından birisi haline gelmiştir.

Türkiye’de biri Servis Merkezi olmak üzere toplam 5 adet satış merkezine sahiptir, bu satış merkezleri İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Ankara ve İzmir illerimizde bulunmaktadır. Türkiye’de temininde güçlük çekilen yüksek mukavemet ve işlenebilirlik özelliği istenen 2000, 5000, 6000, 7000 serisi alaşımlı alüminyum ürünlerini stoklarında bulundurmaktadır.

Hizmet verdiğimiz ana sektörler; Savunma Sanayi, Otomotiv ve Yan sanayi, Kalıp ve Makine Sanayi, Gemi ve Yat sanayi, Tanker ve Silobas Sanayi’dir.


telsan1984 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan TELSAN kara, hava ve deniz telsizi ürünleri ile onlarca kamu kurum, kuruluşu ve binlerce özel kullanıcıya haberleşme hizmeti sağlamaktadır.

TELSAN’ın ürün portföyün de amatör kullanıcılardan ülke çapında kurulabilecek sayısal veya analog sistemlere hitap eden ve her biri kendi alanında dünya lideri olan Japon, İngiliz, Amerikan ve Avusturalya firmalarının temsilcilikleri bulunmaktadır.

TELSAN, geleneksel telsiz sistemlerinin dışında günümüzün gelişen teknolojilerini yakından takip etmektedir. Telemetri/SCADA uygulamaları için gelişmiş telsiz data ürünleri ve sistemleri ile Radio over IP ve Voice over IP teknolojileri de TELSAN’ın çalışma alanı içindedir.


multiMulti-Contact, elektrik kontağı ve konektörlerin önde gelen üreticisidir. Şirket Basel, İsviçre’de bulunan elektrik mühendisi olan Rudolf Neidecker büyük öncü ruhu ile 1962 kurulmuştur. Benzersiz MC Multilam Teknolojisi ve şirketin birçok patenti, derin mühendislik bilgilerine kanıt olarak günümüz piyasasının taleplerini karşılamak için vardır. Şirket, ISO 9001 sertifikalıdır ve üretilen ürünlerde en yüksek kalite standartları vardır.


3M3M, 5 iş adamının değirmen taşı aşındırıcısı için mineral bulma adına isteği ile, 1902’de Minnesota’da Two Harbors’da kurulmuştur.

3M’in taahhütü aktif çevre koruma ile sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunurken, çevresel koruma, sosyal sorumluluk ve ekonomik ilerlemeden vazgeçmemektir.  Sağlıktan karayol güvenliğine, ofis ürünlerinden LCD’ler için filmlere kadar binlerce yaratıcı ürünle marketlerde liderdir.


ucuncubinyilÜçüncü Binyıl, kendi alanında uzman hocaları ile tasarım, analiz, kalıpçılık ve imalat alanlarında eğitimler vermektedir.


yenihayatYeni Hayat Bilişim Teknolojileri A.Ş 2007 yılında, Yeni Hayat Yayıncılık Ltd. kurucu ortaklığında, bilişim sektöründe yeni açılımlar geliştirme isteği ve yaklaşımıyla etkinliklerine başlamıştır. YHY Ltd. ticari süreçlerini bilişim yoğunluklu olarak yönlendirmeye başlayınca, sadece bilişime odaklanmış bir şirket yapılanmasına gereksinim duyulmuştur ve bu açılım YHB A.Ş.’ nin kurulmasıyla sonuçlanmıştır. YHB, internet teknolojilerinde yenilikçi olmayı seçerken, uygulama geliştirme, özelleşmiş gereksinimlerin web ortamına aktarılması, klasik iş süreçlerinin internet ortamında yeniden üretilmesi, içerik modelleme sistemleri geliştirme ve online ticarette geliştirici unsurlar hakkında da bu yenilikçi istemleri sürdürmeye çalışmaktadır. Bir iş geliştirme ortamı olarak internet için, olabildiğince kullanıcı dostu ve sonuca taşıyıcı çözümlere dönük emek harcayan YHB A.Ş ekibi, kullanılabilir ve erişilebilir sistem ve servisler üretmeyi sürdürmektedir.