istanbul_universitesi_logoİstanbul’da bulunan devlet üniversitesidir. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin ertesi günü 30 Mayıs 1453’te kurulmuştur. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasına Türkiye’den giren 6 üniversiteden biridir.İstanbul Üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında 2006’dan beri yer almaktadır. Üniversite, aynı zamanda Asya Pasifik bölgesinin en iyi 100 üniversitesi arasındadır.Üniversitede yaklaşık 55.000 lisansüstü, lisans ve ön lisans öğrencisi öğrenim görmektedir. Bu yüksek öğretim işlemi 5000 öğretim üyesi ve öğretim elemanı tarafından gerçekleştirilmektedir.


tubitak_logoToplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen Tübitak, akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemek, ulusal öncelikler doğrultusunda Araştırma-Teknoloji-Geliştirme çalışması yürüten Ar-Ge enstitülerini işletme işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin bilim ve teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamaktadır. Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetleri burs ve ödüller ile desteklenmekte, özendirilmekte, üniversitelerimizin, kamu kurumlarımızın ve sanayimizin projeleri fonlanarak, ülkemizin rekabet gücünün artırılması hedeflenmektedir.


astay_logoASTAY, insanların yaşam kalitelerini artıracak gayrimenkul projeleri üretme ve paydaşlarına değer yaratma vizyonuyla 2004 yılında kuruldu.

Hedeflerini gayrimenkul alanındaki gelişim fırsatlarını doğru zamanda değerlendirerek, nitelikli yatırımlara dönüştürmek olarak belirledi. İstanbul Four Seasons Hotel Bosphorus ve Four Seasons Hotel Sultanahmet otelleri, ASTAY’ın hem yatırımcı hem de geliştirici olarak gayrimenkul yatırımına bakış açısını gösteren projeler oldu.


240x90(1)Türkiye’nin ilk ve tek GSM 1800 operatörü olan Avea, 2004 yılında kurulmuştur. 2011 ilk çeyrek itibarıyla 11,8 milyon aboneye sahip olan Avea, Türkiye’nin en genç ve yenilikçi mobil iletişim operatörüdür. Yeni nesil şebekesi ile Türkiye nüfusunun %96,61’ine ulaşan şirket, “Avea” markası ile gerek kurumsal gerekse bireysel hizmetleriyle hızla büyümekte, gerek teknoloji ve altyapıya, gerekse yönetim ve 2.700’den fazla çalışanına sürekli olarak yatırım yapmaktadır.

197 ülkede 644 operatörle uluslararası dolaşım anlaşması bulunan Avea, uluslararası dolaşım ortaklıklarını artırmaya devam etmektedir. Avea, “Türkiye’nin “en beğenilen ve tercih edilen” mobil iletişim şirketi olmak.” vizyonu ile müşterilerine son teknolojinin yanı sıra yenilikçi ve kaliteli hizmet sunmaktadır.


marslogisticsMars Logistics, Karayolu Taşımacılığı, Havayolu Taşımacılığı, Denizyolu Taşımacılığı, Demiryolu Taşımacılığı, Fuar ve Etkinlik Lojistiği, Proje Taşımacılığı, Intermodel Taşımacılık, Gümrükleme, Sigorta, Depolama ve diğer tüm lojistik hizmetlerinin kusursuz olarak sunulduğu, sektöre sayısız yenilikler getirmiş olan kurumsal bir lojistik firmasıdır. Mars Lojistik Uluslararası Taşımacılık Depolama Dağıtım, Mars Hava ve Deniz Kargo, Mars Sigorta ve Mars Logistics S.A.R.L.  şirketlerinden oluşan Mars Logistics’in, merkezi İstanbul Yenibosna’da olmak üzere Avcılar, Bursa, İzmir,Adana, Ankara, Mersin, Tuzla, Atatürk Havalimanı, Adnan Menderes Havalimanı, Esenboğa Havalimanı’nında, yurtdışında ise Lüksemburg, Trieste, Guangzhou ve Shanghai’da şubeleri bulunmaktadır.


hexagonHEXAGON STUDIO , yerel ve uluslararası otomotiv yan sanayisine ve ana sanayisine tasarım ve mühendislik hizmeti sunmak üzere kurulmuş bir Türk firmasıdır.HEXAGON STUDIO, KIRAÇA ve HEXAGON Grup Şirketlerinin ortak bir iştiraki olarak otomotiv sanayisinin merkezinde, tecrübeli ve güçlü bir kadro ile mühendislik ve tasarım alanında Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir.


sirena_marine“KIRAÇA Grubu şirketlerinden, 2006’da faaliyete geçen Sirena Marine’in25 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 155 bin metrekarelik Bursa, Orhangazi’deki fabrikasında 319’u mavi yaka olmak üzere, toplam 400 çalışanı var. Kuruluşundan bu yana 267 motoryat ve yelkenli tekne üreten Sirena Marine, Azimut- Benetti Grubu’nun çeşitli Azimut motoryat modellerinin üretiminin yanı sıra, kendi yarattığı “Azuree Serisi” ile Türkiye’nin ilk seri yelkenli tekne üreticisidir.”


thuraya_logoThuraya, Asya, Afrika, Avrupa, Avustralya ve Orta doğu’da 140’dan fazla ülkede ucuz mobil uydu hizmeti sağlamaktadır. Thuraya’nın sağladığı hizmetler şunları içermektedir: geniş bant, denizcilik sektöründe iletişim, çift modlu (GSM ve uydu modu) mobil ses hizmeti, kırsal iletişim, filo yönetimi ve diğer gelişmiş uygulamalar ile şahıslara ve işletmelere kapsama alanı dahilinde kesintisiz iletişim imkanı sunmaktadır. Thuraya son teknoloji olanaklarıyla petrol ve gaz, madencilik, tarım, sivil toplum örgütleri ve denizcilik gibi sektörlerin iyileşmesine katkıda bulunmaktadır.

Şirket, Asya-Pasifik bölgesinde yer alan ülkeleri de kapsama alanına dahil ederek kapsama alanını dünya nüfusun 2/3’ünü içerecek şekilde genişleten 3.uydusunu Ocak-2008 döneminde fırlatmıştır.

Thuraya, bölgenin ileri gelen telekomünikasyon operatörleri ve yatırım şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum tarafından 1997 yılında kurulmuştur.


teknomobil_logoTeknomobil Uydu Haberleşme A.Ş. çok ortaklı bir şirket olup, Genel Müdürlük ve Merkez ofisi Ankara’da olmak üzere İstanbul’da Bölge Müdürlüğü ofisi ile hizmet vermeyi sürdürmektedir. GMPCS hizmeti vermek üzere, eski adıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 15.03.2002 tarihinde 2.Tip Telekomünikasyon Ruhsatı ile yetkilendirilmiş olan Teknomobil Uydu Haberleşme A.Ş. çok uluslu uydu altyapısı sahibi ve işletmecisi olan THURAYA‘nın Türkiye’deki tek servis sunucusudur.

Teknomobil Uydu Haberleşme A.Ş. bu alanda her türlü katma değerli elektronik haberleşme hizmetlerini de sunacak alt yapıya sahip olup, anılan türden hizmetlerini geliştirmek üzere yatırımlarına hızla devam etmektedir.


HavelsanHavelsan , Savunma ve Bilişim sektörlerinde global çözümler sunan bir bilişim ve sistem şirketidir. Havelsan uzmanlığını; C4ISR, Deniz Savaş Sistemleri, Hava Savunma Sistemleri, Yönetim Bilgi Sistemleri, Simülasyon ve Eğitim Sistemleri, Anayurt Güvenlik Sistemleri ve Enerji Yönetim Sistemleri alanlarında geliştirmektedir. Operasyonel alan uzmanlığı , bilgi ve haberleşme teknolojileri alanlarındaki uzmanlığı ve sistem entegrasyonu kabiliyetleri ile; veriyi bilgiye, bilgiyi karar vericiler için güçlü araçlara dönüştüren maliyet etkin entegre sistemler geliştirilmektedir. Faaliyetlerinde, büyük ölçekli sistemlerin analiz, tasarım, geliştirme ve entegrasyonuna odaklanmıştır. Sistem çözümlerini; disiplinli ve sistematik çözüm geliştirme yaklaşımı, teknik ve fonksiyonel alanlardaki uzmanlığı, ekip ruhu ve yarattığı sinerji ile geliştirmektedir.


tuvturkUluslararası standartlarda periyodik araç muayenesi hizmeti veren ve Türkiye’de trafik ve araç güvenliğine katkı sağlamayı hedefleyen konusunda uzman bir kuruluştur. 193 sabit ve 71 gezici istasyonda görevli 3.000 çalışanı ile Türkiye’nin tamamına yaygın bir hizmet vermektedir.Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluştur. Yılda 6 milyon’a yakın araca ilk muayene hizmeti verilmekte, tekrar muayeneleri ve diğer hizmetlerle bu rakam 8,5 milyona erişmektedir.


fnssFNSS Savunma Sistemleri A.Ş.; Türk Nurol Holding A.Ş. ve BAE Systems tarafınca kurulmuş bir ortaklık girişimi olup, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Müttefik Silahlı Kuvvetlerinin kullanımı için paletli ve tekerlekli Zırhlı Muharebe Araç aileleri ile Silah Sistemleri’nin tasarım, üretim ve satışında önder bir kuruluştur. FNSS, kara muharebe sistemleri ihtiyaçları için, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir numaralı tedarikçisi ve dünyanın diğer ordularının tercih edilen yerel tedarikçisidir.


odak1983 yılından beri farklı sektörlerdeki yerli ve yabancı 1000’i aşkın firmaya hizmet veren ODAK , 1997 yılından beri Hadımköy’deki fabrikasında üretimini sürdürmektedir. 4000 m2 kapalı alanda 10’u mühendis, 30’u tekniker, 150 kişilik uzman kadrosuyla , yüksek kalite, doğru hizmet ve uygun fiyat kriterleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.Tek yüzlü, çift yüzlü delik içi kaplamalı ve çok katlı devreleri, XPC, FR1, FR2, CEM1, CEM3, FR4 ve Alüminyum baz malzemeleri kullanarak, isteğe bağlı olarak farklı plaka ve bakır kalınlıklarında üretmektedir.


rf_iletisim_logoRF İletişim Sistemleri 2005 Yılında Telsiz ve Haberleşme sektöründe Daha Akılcı ve Kalıcı Çözümler sunmak amacıyla kurulmuştur. RF İletişim Sistemleri, Dünyaca ünlü Japon Telsiz sistemleri üreticisi YAESU & Vertex Standard ve Çin ülkesinin lider telsiz üreticisi HYT markasının Marmara Bölge Distribütörüdür. Müşteri odaklı hizmet sunan, satışı bir hizmet süreci olarak gören, empatik yaklaşım ile müşterisini sürekli olarak anlayan, ihtiyacı doğrultusunda çözümler sunan, periyodik eğitimler ile sektörü ve ürün yelpazesini iyi tanıyan bir satış departmanı mevcuttur. Ayrıca teknolojiyi sürekli takip eden, bilgi, deneyim ve yeterli donanıma sahip, her an oluşabilecek problemlere hazırlıklı teknik ekibi ile haberleşme sektörünün öncü kuruluşlarındandır.

reap_logoReap Systems Dr.Dennis Doerffel tarafından 2003 senesinde kurulmuştur ve 2003 senesinden itibaren de İngiltere’nin en iyi uzmanlarından biri haline gelmiştir. Reap Systems’in batarya yönetim sistemleri(BMS) üzerine tasarımları olmuştur ve bu yönde de geliştirmelerde bulunmaktadır.

multiMulti-Contact, elektrik kontağı ve konektörlerin önde gelen üreticisidir. Şirket Basel, İsviçre’de bulunan elektrik mühendisi olan Rudolf Neidecker büyük öncü ruhu ile 1962 kurulmuştur. Benzersiz MC Multilam Teknolojisi ve şirketin birçok patenti, derin mühendislik bilgilerine kanıt olarak günümüz piyasasının taleplerini karşılamak için vardır. Şirket, ISO 9001 sertifikalıdır ve üretilen ürünlerde en yüksek kalite standartları vardır.


seykoc2004 yılında İmes sanayi sitesinde kurulan Seykoç Alüminyum, kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin alaşımlı alüminyum sektöründe lider firmalarından birisi haline gelmiştir.

Türkiye’de biri Servis Merkezi olmak üzere toplam 5 adet satış merkezine sahiptir, bu satış merkezleri İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Ankara ve İzmir illerimizde bulunmaktadır. Türkiye’de temininde güçlük çekilen yüksek mukavemet ve işlenebilirlik özelliği istenen 2000, 5000, 6000, 7000 serisi alaşımlı alüminyum ürünlerini stoklarında bulundurmaktadır.

Hizmet verdiğimiz ana sektörler; Savunma Sanayi, Otomotiv ve Yan sanayi, Kalıp ve Makine Sanayi, Gemi ve Yat sanayi, Tanker ve Silobas Sanayi’dir.


yenihayatYeni Hayat Bilişim Teknolojileri A.Ş 2007 yılında, Yeni Hayat Yayıncılık Ltd. kurucu ortaklığında, bilişim sektöründe yeni açılımlar geliştirme isteği ve yaklaşımıyla etkinliklerine başlamıştır. YHY Ltd. ticari süreçlerini bilişim yoğunluklu olarak yönlendirmeye başlayınca, sadece bilişime odaklanmış bir şirket yapılanmasına gereksinim duyulmuştur ve bu açılım YHB A.Ş.’ nin kurulmasıyla sonuçlanmıştır. YHB, internet teknolojilerinde yenilikçi olmayı seçerken, uygulama geliştirme, özelleşmiş gereksinimlerin web ortamına aktarılması, klasik iş süreçlerinin internet ortamında yeniden üretilmesi, içerik modelleme sistemleri geliştirme ve online ticarette geliştirici unsurlar hakkında da bu yenilikçi istemleri sürdürmeye çalışmaktadır. Bir iş geliştirme ortamı olarak internet için, olabildiğince kullanıcı dostu ve sonuca taşıyıcı çözümlere dönük emek harcayan YHB A.Ş ekibi, kullanılabilir ve erişilebilir sistem ve servisler üretmeyi sürdürmektedir.


dialogue_logo1999 yılında İstanbul-Fatih’te eğitime başlayıp çok kısa bir sürede Bakırköy, Kadıköy ve Mecidiyeköy şubelerini de bünyesine katan DIALOGUE, emin adımlarla büyümeye devam etmektedir. İdari kadrosu deneyimli öğretmenlerden oluşan ve kurulduğu günden bu yana bireysel ve kurumsal on binlerce öğrenciye yabancı dil eğitimi sunan DIALOGUE, eğitimde Toplam Kalite anlayışıyla hizmetlerine devam etmektedir.


kandel_elektronikKANDEL Elektronik , İnform ve Özdisan şirketlerinin Trakya Bölge Bayiliğini üstlenmektedir.Bunun yanı sıra Türkiye’deki elektronik komponent sağlayıcı şirketlerin ilk sıralarında yer almaktadır.