istanbul_universitesi_logoİstanbul’da bulunan devlet üniversitesidir. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin ertesi günü 30 Mayıs 1453’te kurulmuştur. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasına Türkiye’den giren 6 üniversiteden biridir.İstanbul Üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında 2006’dan beri yer almaktadır. Üniversite, aynı zamanda Asya Pasifik bölgesinin en iyi 100 üniversitesi arasındadır.Üniversitede yaklaşık 55.000 lisansüstü, lisans ve ön lisans öğrencisi öğrenim görmektedir. Bu yüksek öğretim işlemi 5000 öğretim üyesi ve öğretim elemanı tarafından gerçekleştirilmektedir.


tubitak_logoToplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen Tübitak, akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemek, ulusal öncelikler doğrultusunda Araştırma-Teknoloji-Geliştirme çalışması yürüten Ar-Ge enstitülerini işletme işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin bilim ve teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamaktadır. Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetleri burs ve ödüller ile desteklenmekte, özendirilmekte, üniversitelerimizin, kamu kurumlarımızın ve sanayimizin projeleri fonlanarak, ülkemizin rekabet gücünün artırılması hedeflenmektedir.


HavelsanHavelsan , Savunma ve Bilişim sektörlerinde global çözümler sunan bir bilişim ve sistem şirketidir. Havelsan uzmanlığını; C4ISR, Deniz Savaş Sistemleri, Hava Savunma Sistemleri, Yönetim Bilgi Sistemleri, Simülasyon ve Eğitim Sistemleri, Anayurt Güvenlik Sistemleri ve Enerji Yönetim Sistemleri alanlarında geliştirmektedir. Operasyonel alan uzmanlığı , bilgi ve haberleşme teknolojileri alanlarındaki uzmanlığı ve sistem entegrasyonu kabiliyetleri ile; veriyi bilgiye, bilgiyi karar vericiler için güçlü araçlara dönüştüren maliyet etkin entegre sistemler geliştirilmektedir. Faaliyetlerinde, büyük ölçekli sistemlerin analiz, tasarım, geliştirme ve entegrasyonuna odaklanmıştır. Sistem çözümlerini; disiplinli ve sistematik çözüm geliştirme yaklaşımı, teknik ve fonksiyonel alanlardaki uzmanlığı, ekip ruhu ve yarattığı sinerji ile geliştirmektedir.


hexagonHEXAGON STUDIO , yerel ve uluslararası otomotiv yan sanayisine ve ana sanayisine tasarım ve mühendislik hizmeti sunmak üzere kurulmuş bir Türk firmasıdır.HEXAGON STUDIO, KIRAÇA ve HEXAGON Grup Şirketlerinin ortak bir iştiraki olarak otomotiv sanayisinin merkezinde, tecrübeli ve güçlü bir kadro ile mühendislik ve tasarım alanında Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir.


dialogue_logo1999 yılında İstanbul-Fatih’te eğitime başlayıp çok kısa bir sürede Bakırköy, Kadıköy ve Mecidiyeköy şubelerini de bünyesine katan DIALOGUE, emin adımlarla büyümeye devam etmektedir. İdari kadrosu deneyimli öğretmenlerden oluşan ve kurulduğu günden bu yana bireysel ve kurumsal on binlerce öğrenciye yabancı dil eğitimi sunan DIALOGUE, eğitimde Toplam Kalite anlayışıyla hizmetlerine devam etmektedir.


tamara_logoTamara, geniş uygulama yelpazesine sahip olan bir elektronik tasarım firmasıdır. Gömülü sistemler üzerine gerekli Donanım ve Yazılım becerilerine sahiptir.

1996 senesinden itibaren müşterilerinin sorunlarına çözümler getirmek amaçlı çeşitli projeler içerisinde yer almıştır.


yildirim_elektronik_logoYILDIRIM ELEKTRONİK, 1986 yılında yedek parça ve test cihazları satışı ile sektöre adım atmıştır.

Üretici firmalara ve savunma sanayine hizmet veren Yıldırım Elektronik, güncel teknolojiyi takip ederek telekomünikasyon ve eğitim alanlarında da üretimlerine başlamıştır.

Devam eden yıllarda, sektördeki konumunu, ürün yelpazesi ve müşteri portföyü ile sağlamlaştırmış, AR-GE grubunu kurarak sektörde lider olmuştur.


fastrax_logoFinlandiya merkezli olan ve 1999 yılında kurulan Fastrax, gelişmekte olan ve OEM GPS alıcısı modül üretiminde bir dünya lideri olarak, güçlü bir marka yaratmıştır.Yüksek performanslı GPS modül lider sağlayıcısıdır. Bunların yanısıra genişletilmiş destek hizmetleri uzman danışmanlık ve GPS uygulaması tasarım ve test danışmanlık sağlar.


multiMulti-Contact, elektrik kontağı ve konektörlerin önde gelen üreticisidir. Şirket Basel, İsviçre’de bulunan elektrik mühendisi olan Rudolf Neidecker büyük öncü ruhu ile 1962 kurulmuştur. Benzersiz MC Multilam Teknolojisi ve şirketin birçok patenti, derin mühendislik bilgilerine kanıt olarak günümüz piyasasının taleplerini karşılamak için vardır. Şirket, ISO 9001 sertifikalıdır ve üretilen ürünlerde en yüksek kalite standartları vardır.


yenihayatYeni Hayat Bilişim Teknolojileri A.Ş 2007 yılında, Yeni Hayat Yayıncılık Ltd. kurucu ortaklığında, bilişim sektöründe yeni açılımlar geliştirme isteği ve yaklaşımıyla etkinliklerine başlamıştır. YHY Ltd. ticari süreçlerini bilişim yoğunluklu olarak yönlendirmeye başlayınca, sadece bilişime odaklanmış bir şirket yapılanmasına gereksinim duyulmuştur ve bu açılım YHB A.Ş.’ nin kurulmasıyla sonuçlanmıştır. YHB, internet teknolojilerinde yenilikçi olmayı seçerken, uygulama geliştirme, özelleşmiş gereksinimlerin web ortamına aktarılması, klasik iş süreçlerinin internet ortamında yeniden üretilmesi, içerik modelleme sistemleri geliştirme ve online ticarette geliştirici unsurlar hakkında da bu yenilikçi istemleri sürdürmeye çalışmaktadır. Bir iş geliştirme ortamı olarak internet için, olabildiğince kullanıcı dostu ve sonuca taşıyıcı çözümlere dönük emek harcayan YHB A.Ş ekibi, kullanılabilir ve erişilebilir sistem ve servisler üretmeyi sürdürmektedir.